Suplementy diety, a walka z cellulitem !

Problem "skórki pomarańczowej" czyli cellulitu dotyka kobiet (rzadziej mężczyzn) w każdym wieku, niezależnie od wagi. Dawniej uważano, że główną przyczyną powstawania charakterystycznej nierównej powierzchni na skórze ud czy pośladków, spowodowanej nadmiarem tkanki tłuszczowej podskórnej, jest jedynie nadwaga. Niestety, to wcale nie takie proste. Za powstawanie cellulitu odpowiedzialny jest także szereg innych czynników, takich jak działanie wolnych rodników na komórki skóry, nagromadzenie toksyn w organizmie, nieodpowiednia, obfitująca w sól i konserwanty dieta - zatrzymuje to bowiem wodę w organizmie, a także palenie papierosów.

 

Sposobów na to, jak pozbyć się cellulitu jest wiele. Różni je stopień inwazyjności, skuteczność, ale i cena. Niewątpliwie do najdroższych metod należą zabiegi takie jak: endermologia (czyli masaż próżniowy), lipoliza laserowa, mikrodermabrazja diamentowa - każdorazowo konieczna jest tutaj seria zabiegów, z których koszt każdego waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zaletą są oczywiście efekty, jakie można uzyskać. Z drugiej strony można pamiętać również o bardziej tradycyjnych metodach pielęgnacyjnych, takich jak stosowanie dedykowanych temu defektowi kosmetycznemu kosmetyków, masażach - na przykład przy pomocy chińskiej bańki. Codzienną rutynę trzeba też wzbogacić o regularne zajęcia sportowe czy inną aktywność fizyczną - energiczne marsze, pływanie, bieganie, a nawet zumba - tutaj nie ma reguł, chodzi bowiem o pobudzenie metabolizmu.

 

Dieta, suplementacja, ćwiczenia - mniej inwazyjnie, ale czy równie skutecznie?

 

Udowodniono, że w redukcji cellulitu poza ćwiczeniami oraz zabiegami kosmetycznymi (czy też z zakresu medycyny estetycznej, gdy zmiany mają bardziej głęboki charakter) znaczenie priorytetowe ma optymalna dieta obfitująca w naturalne i pełnowartościowe produkty o wysokiej zawartości białka. Powinna się ona opierać na takich produktach, jak:

  • pełnoziarniste pieczywo, ciemny ryż, kasze - obfitujące w błonnik, ale też antyoksydanty, wspomagające perystaltykę jelit i usuwanie toksyn powodujących cellulit, a jednocześnie zapewniających uczucie sytości na dłużej;
  • zielone warzywa - takie jak brokuły, szpinak - zarówno z uwagi na zawartość mikroelementów, jak niską kaloryczność - tutaj trzeba jednak pamiętać o ograniczeniu obróbki termiczne, by nie pozbawiać produktów wartościowych substancji, takich jak chociażby kwas liponowy (dzięki niemu kolagen w organizmie nie twardnieje co utrudnia powstawanie złogów tłuszczu pod skórą);
  • jajka i chudy nabiał - stanowiące dobre źródło białka, ale i niezbędnych witamin i minerałów. Dodatkowo jajka mają w składzie lecytynę - a ta odpowiada m.in. za odbudowę komórek skóry;
  • chude, lecz bogate w proteiny, cynk i selen mięso drobiowe (najlepiej gotowane lub duszone na parze);
  • Napoje ułatwiające usuwanie toksyn oraz wiązanie tłuszczów w organizmie to m.in. zawierająca teobrominę zielona herbata. Dodatkowym jej atutem jest obecność antyoksydantów (A, C, E) oraz witamin B, K i PP, a także minerałów - potasu i cynku (korzystnie wpływających na kondycję skóry).

 

Prócz diety warto wspomóc organizm poprzez odpowiednią dawkę suplementów. Dlaczego? Przede wszystkim by pobudzić metabolizm. Wiadomo, że wzrasta on podczas regularnie wykonywanych ćwiczeń, tak aerobowych, jak i siłowych. Jeszcze lepsze rezultaty można jednak uzyskać posiłkując się przeznaczonymi specjalnie dla kobiet odżywkami białkowymi. Lepsza przemiana materii gwarantuje, że toksyny kumulujące się w organizmie mają szansę być z niego łatwiej i szybciej usunięte.

 

Podsumowując...

Spożywanie proteinowych odżywek wcale nie służy zatem tylko do budowania masy mięśniowej - mitem jest również, że powoduje niekontrolowany przyrost wagi. U kobiet nie jest to możliwe z prostej przyczyny. Ich organizm nie produkuje tak dużych ilości testosteronu, jak ma to miejsce u mężczyzn. Z tego względu białkowe koktajle czy suplementy w innej postaci mogą mieć wiele innych zastosowań - takich jak wspomniana walka z cellulitem. Zdecydowanie warto spróbować również tego sposobu i to jeszcze na początkowym etapie rozwoju tej "dolegliwości kosmetycznej". Dzięki temu można uniknąć stosowania dużo bardziej inwazyjnych zabiegów.

Artykuły

15 paź 2017
Zdrowie, a stosowanie suplementów .

Zdrowie, a stosowanie suplementów .

Czy stosowanie suplementów diety jest zdrowe? Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania odżywek? Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze suplementów. O tym dowiecie się właśnie po przeczytaniu artykułu.

Więcej
12 paź 2017
Suplementy diety, a walka z cellulitem !

Suplementy diety, a walka z cellulitem !

Suplementy diety, a cellulit? Czy jest to powiązane? W jaki sposób można zredukować cellulit lub zapobiegać jego powstawaniu stosując produkty bogate w proteiny - tego dowiecie się z niniejszego artykułu.

Więcej
10 paź 2017
W jaki sposób wykorzystywać suplementy i odżywki białkowe w popularnych dietach .

W jaki sposób wykorzystywać suplementy i odżywki białkowe w popularnych dietach .

W dzisiejszym artykule doradzamy w jaki sposób można włączyć suplement białkowy do diet oraz dlaczego w ogóle warto stosować tego typu suplementy.

Więcej

Przepisy

17 paź 2017
Oszukany sernik truskawkowy (dwuskładnikowy)

Oszukany sernik truskawkowy (dwuskładnikowy)

Chciałabyś skosztować smaczny torcik, a brak Ci pomysłu na jego przygotowanie? Może nie lubisz piec, a marzy Ci się tort? W takim razie dzielimy się z wami pomysłem na.....torcik z sernika o smaku truskawkowym!

Więcej
13 paź 2017
Wegańskie naleśniki kokosowe.

Wegańskie naleśniki kokosowe.

Dzisiaj publikujemy przepis na wegańskie naleśniki z mąki kokosowej. BEZ JAJEK | BEZ MLEKA –> BEZ LAKTOZY | BEZGLUTENOWE | WEGAŃSKIE Smacznego ;)

Więcej
12 paź 2017
Potreningowy koktajl białkowo-owocowy!

Potreningowy koktajl białkowo-owocowy!

Jak skończysz swój trening to najlepiej jest do 30 min spożyć wartościowy posiłek, dlatego publikujemy dzisiaj smaczny i szybki w przyrządzaniu koktajl, wprost idealny właśnie na posiłek po treningu!

Więcej